Biznes, E-biznes, Marketing, Reklama

Strony internetowe do nauki języka obcego

strony internetowe

strony internetowe

Nauka języka obcego nie jest na pewno łatwym i szybkim procesem. Obecnie jednak umiejętność posługiwania się językiem obcym postrzegane jest jako priorytet wśród wszystkich życiowych umiejętności, które nabywamy w procesie szkolnego toku nauczania. Zdaje się, że żadne z naszych umiejętności szkolnych nie przydaje się w życiu tak często, jak umiejętność posługiwania się językiem obcym. Dzisiaj już prawdopodobnie żadne rodzic nie wyobraża sobie sytuacji, w której jego dziecko nie potrafiłoby rozmawiać w przynajmniej jednym języku obcym.

Program nauczania języka obcego

Na cykl klasycznego kształcenia w zakresie nauki języka obcego składa się szereg poszczególnych jego etapów. Wśród nich na ścisłą czołówkę wysuwa się znajomość obcego słownictwa, a zaraz za nią ważne miejsce zajmuje gramatyka języka obcego. Niestety obie te dziedziny należą do tych procesów nauczania, które wymagają długiego i żmudnego czasu. Jest to najczęściej najmniej przyjemna część każdej nauki, która wymaga uczenia się na pamięć i stosowania różnorodnych technik zapamiętywania.

Nauczyciele języków obcych stosują w tym zakresie bardzo różnorodne metody nauczania, przy czym do każdego ucznia trafiają najczęściej inne sposoby zapamiętywania. Okazuje się, że najbardziej skuteczne są klasyczne rozmowy w języku obcym, nawet jeśli zasób słów ucznia jest jeszcze znikomy. Konieczność poszukiwania w pamięci słów o podobnym znaczeniu i konieczność formułowania zdań wyłącznie ze znanego słownictwa sprawia, że nauka staje się bardziej efektywna i zdecydowanie szybsza.

W ostatnich latach nauczyciele stosują rozmaite metody nauczania, przy czym część z nich zostaje często powielana przez kolejnych lektorów. Opisują je dziś liczne strony internetowe zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Język obcy w Internecie

Podobnie, jak w każdej innej dziedzinie życia, Internet posiada swoje silnie ugruntowane miejsce. Ma to swoje odzwierciedlenie również w przypadku nauki języków obcych. Liczne strony internetowe proponują użytkownikom naukę online, podczas której uczeń sam decyduje o tym, kiedy będą się uczyć, jak długo, a także w jaki sposób.

Przedmiotowe strony internetowe zawierają nie tylko dawkę niezbędnego słownictwa, jak również odpowiedni zestaw zasad gramatycznych. Dodatkowym ułatwieniem jest również możliwość odsłuchania prawidłowej wymowy poszczególnych słówek, które następni wirtualny uczeń może powtarzać aż do uzyskania prawidłowej wymowy.

Tagi: , ,