Biznes, E-biznes, Marketing, Reklama

Prezenty dla niego dystrybuowane przez księgarnie

Prezenty dla niego

Prezenty dla niego

W dzisiejszych czasach księgarnie muszą prowadzić coraz intensywniejsze działania o charakterze marketingowym, aby wciąż pozyskiwać nowych klientów. Pozyskiwanie ich jest niezbędne, aby księgarnie mogły przetrwać, natomiast konkurencja ze strony innych księgarni, a także np. empików, jest tak silna, że bez odpowiedniej reklamy nie może się obyć. W ramach działań reklamowych księgarnie mogą dystrybuować gadżety, zwane reklamowymi albo firmowymi. W jaki sposób się je dystrybuuje? Metod na to jest wiele. Przed opisaniem kilku najpopularniejszych warto zaznaczyć, że wybór metody dystrybucji jest niezwykle istotny. Decyduje bowiem o tym, ilu klientów uda się faktycznie pozyskać dzięki podejmowanej kampanii reklamowej.

A zatem, w jaki sposób księgarnie dystrybuują np. prezenty dla niego? Pierwszą metodą jest rozdawanie na różnego rodzaju imprezach plenerowych. Jest to sposób znany w marketingu komercyjnym, ponieważ imprezy takie gromadzą dużo ludzi. Imprezami takimi nie muszą być koncert czy festyn, imprezą plenerową będą też targi książki czy warsztaty różnego rodzaju. Księgarnie mogą się na tego rodzaju imprezach swobodnie reklamować, będąc pewnymi, że uczestnicy imprezy to prawie wyłącznie przedstawiciele grupy docelowej klientów księgarni – a więc ludzie, którzy lubią czytać książki.

Metodą numer dwa jest dystrybucja na terenie samej księgarni. Prezenty dla niego są wówczas rozdawane wszystkim na terenie księgarni, ewentualnie też tym tylko, którzy dokonali konkretnego zakupu. Czasami otrzymanie podarunku, o którym mowa, może być uzależnione od wydania odpowiednio wysokiej kwoty, albo też od zakupienia konkretnego produktu, np. konkretnego tytułu książkowego.

Wreszcie Prezenty dla niego mogą być nagrodą w konkursach. Jest to metoda sprzyjająca zarówno pozyskiwaniu nowych klientów, jak i utrzymywaniu relacji z tymi dotychczasowymi. Może być np. tak, że w konkursie udział mogą wziąć ci, którzy coś w danej księgarni kupili. Wtedy dużo ludzi zdecyduje się na zrobienie zakupów w księgarni, aby tylko wziąć udział w konkursie. Oczywiście sprzyja temu atrakcyjność nagród.

Tagi: , ,