Biznes, E-biznes, Marketing, Reklama

Odzież firmowa może przekonać klienta do zakupu

Odzież firmowa

Odzież firmowa

Firmy muszą dzisiaj dbać nie tylko o to, aby dostarczać produkty czy też usługi w bardzo wysokiej jakości, ale jednocześnie za stosunkowo niewielkie pieniądze. Ważny jest jednak także wizerunek firmy. Wyraża się on po pierwsze przez wygląd biura, czy po prostu miejsca, w którym przyjmujemy naszych klientów. Dotyczy to naturalnie także sklepów, nie tylko firm usługowych. Zadbany, czysty i elegancki sklep po prostu zachęca do robienia w nim zakupów. Z klientem kontakt mają jednak nasi pracownicy, sprzedawcy handlowcy, ludzie, których zadaniem jest sprzedanie produktu bądź usługi. Ich nienaganny wygląd jest tak samo ważny jak grzeczność oraz umiejętność rozmowy z klientem.Niestety to właśnie wygląd pracowników mających bezpośredni kontakt z klientem często jest przez firmy bagatelizowane. To duży problem. Ludzie od razu czują się lepiej jeśli odnoszą wrażenie, że jest szansa nici znajomości z takim człowiekiem. Często w poważnych firmach handlowych i sprzedawcy ubierani są sztywnie, czyli tradycyjnie, a więc garnitur, koszula i krawat. Problem polega na tym, że na wielu osobach tak ubrany sprzedawca budzi niepokój. Sztywny ubiór oznacza sztywne zachowanie, zbyt dużą profesjonalność i strach przed tym, że nic się nie zrozumie z rozmowy. Odzież firmowa, nawet w poważnej firmie, powinna więc wnosić pewne elementy luzu.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Na przykład pracownik firmy oferującej ubezpieczenia na życie do swojego garnituru może dołączyć sympatyczną i kolorową apaszkę. Bzdura prawda? Ale jednak sprawia, że wygląda on dużo bardziej na luzie i tym samym wzbudza zaufanie większej ilości ludzi. Taka odzież firmowa gwarantuje długa współpracę i realne możliwości wysokich zysków.

Naturalnie jeśli dana firma nie ma zbyt dużej styczności w cztery oczy z klientem to nie warto inwestować w to. W takim przypadku Odzież firmowa może stanowić po prostu gadżet reklamowy, który posłuży do promocji. Jak widać odzież tego typu może być wykorzystywana w bardzo różnorodny sposób i to nie tylko wtedy, gdy nasi pracownicy mają bezpośrednią styczność z klientami.

Tagi: , , ,